PiwoHejt vs Legenda

Skąd ta legenda? Pojęcia nie mam. O! Średnio czujnemu obserwatorowi wydaje się właśnie, że piwo zostanie pojechane. Niekoniecznie. Śledząc piwne tematy nie mogłem wyjść z podziwu dla tych, którzy walczą o portera z Łodzi. Najlepsze polskie piwo, tudzież najlepszy polski porter. Apele o serwowanie piwa z beczki, lanie go w butelki, a nie tylko puszki i ble ble ble. Dlatego do tematu mam podejście ekstra sceptyczne. Nienawidzę faworytów publiczności. Jak mówi starodawne wietnamskie przysłowie – więcej to zawsze jest głupich… Jednak może, o dziwo wyjątkowo lud ma rację? Domaga się dużo szerszej dystrybucji nie bez kozery, gdyż Porter Łódzki jest naprawdę świetnym piwem zasługującym na peany. Czekdys!

porterbPucha średnio ładna, śmieszy lekko mnie „Dark beer original recipe by”. Światowość! Nie ma aktualnie tego piwa w butelkach. Może piwosze wylobbują, jeśli jeszcze tego nie zrobili. Z kegami się udało. Kolor brązowy, z rubinowymi refleksami. Wydaje się czarny, ale jednak nie jest. Piana z początku świetna, jednak ze względu na woltaż redukuje sie szybko. Należy wspomnieć, że w niektórych podobnych piwach domowych, nawet mocniejszych, piana jakoś się trzyma. Zapaszki typowe bałycko porterowe. Jest przede wszystkim słodowo słodko, karmelowo, lekko śliwkowo. W smaku pumpernikiel, rodzynki, znowu karmel. Słodziutko. Według wyroczni BJCP, IBU w tym stylu mieści się między 20, a 40. Tu IBU nie doświadczysz. Nie wiem, być może już jestem zboczony. Jedyna minimalna gorzkość pochodzi z lekko palonych słodów. Chyba nie użyli żadnego chmielu w tym piwie. Zupełnie odwrotnie do Pinty, ale ci znowu to hardkory w tym przypadku.

Porter bałtycki to porter bałtycki. Broni się sam z sentymentu. Do mnie aktualnie styl ten nie przemawia. Może zbyt ciepło na dworze i nie mam kominka na chacie. Niby piwo prawie poprawne, takie jak inne nasze portery… Naprawdę mam ciężką rozkminę ile mu dać. Zostanę jednak wierny „zasadzie subiektywności ocen”. Nie ma co się podniecać.

YouTube Preview Image

Browar: Łódzki
Nazwa: Porter Łódzki
Ekstrakt: 22
Alkohol: 9,5%
Ocena: 5/10 (nie ma czym sie podniecać)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Degustacje i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „PiwoHejt vs Legenda

  1. ja pisze:

    Ten kawałek z Pazurą jako podsumowanie degustacji – wyrąbisty. Ze śmiechu prawie spadłem z krzesła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *